• Ciekawie w Poznaniu

      •   08.06. 2022 roku uczniowie kl. VIIIa i VIIIb wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Poznania. W Muzeum Instrumentów Muzycznych wyruszyli w podróż przez wieki, miejsca, zjawiska, kultury, oglądając  różne instrumenty i słuchając fragmentów nagrań. Natomiast w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza uczestniczyli w lekcji muzealnej o życiu i twórczości pisarza, a także obejrzeli zgromadzone pamiątki po laureacie literackiej Nagrody Nobla z 1905 roku „za wybitne osiągnięcia w twórczości epickiej”.

      • Wycieczka kl. 4a i 5a do Torunia

      • 6 czerwca uczniowie klas 4a i 5a odwiedzili Toruń. Wycieczkę rozpoczęli od wizyty w Ogrodzie Zoobotanicznym, gdzie zobaczyli wiele ciekawych gatunków zwierząt. Kolejnym punktem wycieczki był film „Detektyw Bruno”. Na zakończenie wizyty w Toruniu uczniowie wybrali się na kręgielnię, gdzie bardzo miło spędzili czas. Opiekunami uczniów były wychowawczynie: Anna Jańczak-Malińska i Hanna Kowalska oraz Panie: Joanna Iwańska i Izabela Mitaszka.


      • Wycieczka klasy III b i III c do Ciechocinka i Rancza pod Olszyną

      • 30 maja uczniowie klasy 3 b i 3 c wybrali się na wycieczkę do Ciechocinka i Rancza pod Olszyną. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Ciechocinka. Pani przewodnik oprowadziła małych turystów pokazując ciekawe miejsca w tym uzdrowiskowym miasteczku: Park Zdrojowy, fontanny, tężnie. Oczywiście dzieci musiały zrobić sobie zdjęcie pod fontanną Jaś i Małgosia. Po zakończeniu części turystycznej uczniowie udali się na ranczo, gdzie pod okiem instruktorów mieli okazję spróbować jazdy na konikach oraz wziąć udział w konkursie strzeleckim. Niesamowitą atrakcją dla trzecioklasistów była wycieczka tramwajem konnym po lesie. Nie zabrakło też odpoczynku przy ognisku i pieczenia kiełbasek. Na zakończenie wycieczki i zwiedzeniu rancza, dzieci usystematyzowały swoją wiedzę podczas spaceru ścieżką dydaktyczną.

        To był naprawdę niesamowity dzień, pełen wrażeń.

          

      • Klasy pierwsze z wizytą w Kruszwicy

      • 30 maja 2022 roku klasy pierwsze pojechały na długo wyczekiwaną wycieczkę do Kruszwicy. Dzieci zwiedziły Kolegiatę św. Piotra i Pawła, która z uwagi na charakter budowy jest bazyliką i jednocześnie colegiatą. W dalszej części wycieczki obejrzały nowoczesną przepiękną, multimedialną ekspozycję ptaków żyjących na pobliskich terenach, podziwiały panoramę miasta z Mysiej Wieży oraz popłynęły Rusałką brzegiem Gopła. Podczas rejsu statkiem podziwiały z bliska ptaki i inne zwierzęta żyjące na terenach przyległych do Kruszwicy. W tajniki tego niesamowitego miejsca wprowadził nas przewodnik, archeolog z wykształcenia, który ciekawie opowiadał o historii i tradycji miasta. Zakończeniem wycieczki były obiecane lody oraz zakup cennych pamiątek, w szczególności – kruszwickich myszy, które według legendy zjadły króla Popiela.

        Wycieczka była bardzo udana i pokazała jakie piękne miejsca są w naszym niedalekim sąsiedztwie, które warto zwiedzić i zobaczyć.

            

      • Z wizytą w Warszawie

      • Uczniowie klasy VII a, VII c oraz VII b ( sześć osób) drugiego i trzeciego czerwca 2022 roku gościli w stolicy. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz  Zamek Królewski. Spacerowali po Łazienkach Królewskich, Starym  Mieście i Krakowskim Przedmieściu. Zobaczyli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, fragment muru getta warszawskiego i pomnik Małego Powstańca. Podziwiali panoramę stolicy z 30- tego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Przejechali Traktem Królewskim oraz byli na cmentarzu wojskowym na Powązkach, gdzie widzieli między innymi groby Alka, Rudego i Zośki- bohaterów "Kamieni na szaniec".

        Uczniom towarzyszyli wychowawcy: Pani Dorota Wieczorek i Pan Aleksander Kręc oraz opiekunowie: Pani Ewa Szulc i Pan Kamil Chrzanowski. 

               

    • Dnia 04 maja odbyła się szkolna wycieczka do Torunia. Klasy 7b, 8c i 8d wyjechały na seans filmowy oraz na kręgielnię. Młodzież miała świetną okazję do relaksu podczas oglądania filmu pt. "Zbyt duży na bajki", który okazał się mądrą opowieścią o życiu, przyjaźni i pierwszej miłości, a także do integracji i poznania sposobów na aktywne spędzanie wolnego czasu.

      Pobyt na kręgielni był dla wszystkich bardzo emocjonujący, niektórzy po raz pierwszy grali w prawdziwe kręgle. Dla tych, których nie wciągnęła ta gra, były inne atrakcje min. bilard i dart. Dwie godziny gry szybko minęły i z żalem musieliśmy opuścić kręgielnię. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki. Taki wyjazd pozwolił na wspólną integrację szczególnie ważną po czasie izolacji spowodowanej pandemią. Wielu nie może już doczekać się następnego.

          

      • Wycieczka do kina i na kręgle

      • Uczniowie klasy VII a i VII c wybrali się w piątek, 18 marca 2022 roku na wycieczkę do Torunia. Byli w kinie na filmie przygodowym "Uncharted" oraz w kręgielni. Wszyscy świetnie się bawili, co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach. Uczniom towarzyszyli ich wychowawcy: Pani Dorota Wieczorek i Pan Aleksander Kręc oraz opiekunowie: Pani Anna Blank i Pani Agata Niewiadomska.

              

      • Poznawaliśmy Ojczyznę!!!

      • W piątek i sobotę 9 i 10 grudnia grupa 40 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Gdańska. Dzięki wsparciu finansowemu MEiN i organu prowadzącego uczniowie nie ponosili żadnych kosztów i mogli się cieszyć zwiedzaniem miejsc pięknych i ważnych w naszej historii. Pierwszego dnia odwiedziliśmy wraz z przewodnikiem Westerplatte oraz Muzeum II Wojny Światowej. Podzieleni na grupy zwiedzaliśmy te miejsca słuchając opowieści i odwiedzając sale wystawowe dostosowane do wieku uczniów. Dzień zakończyliśmy pysznym obiadkiem i zakwaterowaniem w hotelu.

        Drugi dzień to czas zwiedzania najważniejszych zabytków prześwietnego Gdańska. W niesamowitej zimowej aurze odwiedziliśmy kościół pod wezwaniem św. Brygidy, gdzie byliśmy świadkami powstania bursztynowego ołtarza. W kościele p.w. NMP spotkaliśmy i zamieniliśmy kilka słów z Panią Prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Obejrzeliśmy dzieła średniowiecznych malarzy, zegarmistrzów, rzeźbiarzy a potem troszkę zmarznięci udaliśmy się do kawiarni na ciepłą herbatę i ciastko. Na zakończenie dnia odwiedziliśmy Jarmark Bożonarodzeniowy i z plecakami upominków dla najbliższych udaliśmy się do domów.

             

      • Wycieczka do Torunia uczniów klas 1 w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę" sfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

      • Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę" ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Jednocześnie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych.

        Uczniowie podczas wycieczki odwiedzili:

        • Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium - Toruń", gdzie obejrzeli seans „Cudowna podróż" oraz odwiedzili wystawę „Geodium”,

        • Wieżę Ratuszową – Ratusza Staromiejskiego w Toruniu,

        • Muzeum Okręgowe w Toruniu – Muzeum Toruńskiego Piernika.

        Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

           

    • Wyjazd uczniów klas 2a i 2b do punktu edukacji ekologicznej Plast-Mar w Balczewie

       

       


       

      • Z wizytą w Gniewie

      • 5 listopada 2021 roku uczniowie klasy VIII a i VIII b wraz z wychowawcami p. A. Bożko i p. M. Tyburkiem oraz opiekunami p. A. Niewiadomską i p. K. Chrzanowskim wyjechali na wycieczkę do Gniewu, gdzie największą atrakcję stanowi zamek zbudowany przez zakon krzyżacki w latach 1290-1330. Obecnie odbywają się tam turnieje rycerskie, pokazy kowalstwa artystycznego oraz inne imprezy. Liczne komnaty zostały zaadaptowane na apartamenty hotelu, a niektóre zwiedza się z przewodnikiem. Uczestnicy wycieczki poznali warsztaty dawnych rzemieślników, np. tkacki, drukarski. Próbowali strzelać z kuszy i łuku. Wzięli udział w żywej lekcji historii na temat husarii -„Husaria-chluba oręża polskiego”. Dzięki kontaktowi z bronią, uzbrojeniem ochronnym oraz wysłuchaniu opowieści o obyczajach i  taktyce wojennej wszyscy przenieśli się do czasów największych zwycięstw polskiego oręża.

        Pochmurna listopadowa pogoda nie przeszkodziła w wyjeździe do Gniewu. Pełni wrażeń już planujemy wiosenną wycieczkę.

          

      • Z wizytą w Toruniu


      • 27 października uczniowie klasy 3 c wybrali się na wycieczkę do Torunia do teatru Baj Pomorski na spektakl Jaś i Małgosia. Nie zabrakło też czasu na spacer po Starówce i zakup pamiątek,a na zakończenie małych słodkości w Sweet Factory.Zapraszamy na krótką fotorelację:

             

      • Wycieczka do zamku Gniew


      • W piątek, tj. 22 października 2021 roku uczniowie klasy VII a, VII b oraz VII c wzięli udział w wycieczce do zamku Gniew. Mimo niesprzyjającej pogody humory wszystkim dopisywały. Uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzili zamek oraz wzięli udział w warsztatach. Poznali tajniki tkactwa, strzelania z łuku i kuszy. Dowiedzieli się również, jak dawniej drukowano i bito monety.

            

      • WYCIECZKA DO LASU - Podlesie

      •    18 października 2021 klasy 7b, 7d oraz 4b wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do lasu. Pogoda nam dopisała, był wyjątkowo piękny, słoneczny dzień. Nasz pobyt w lesie zaczęliśmy od przyjazdu w okolice obelisku. Tutaj spotkaliśmy się z panem podleśniczym Pawłem Konwińskim. Po drodze poznawaliśmy las różnymi zmysłami. Mieliśmy również możliwość zbierania grzybów. Rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy leśne. Po przyjściu do leśniczówki na Podlesiu mogliśmy zacząć wspólne zabawy, pograć w piłkę, w badmintona, pobawić się w chowanego i pobiegać. Nie obyło się również bez pieczenia kiełbasek na ognisku. Wycieczka była udana, zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Zapraszamy do naszej galerii.

          

        • Z wizytą w Młynie Wiedzy w Toruniu

        • 13 listopada 2019 r. pierwszaki  z I c pojechały na wycieczkę do Torunia do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Swoją naukową przygodę dzieci rozpoczęły od zajęć w Pracowni Juniora. Nauka jest bardzo ciekawa i wciągająca, dlatego uczniowie mieli możliwość wcielenia się podczas  warsztatów  w role prawdziwych naukowców i samodzielnie wykonać  szereg eksperymentów, poznali również sprzęt, który jest potrzebny do pracy naukowcom i korzystali z niego podczas wykonywania zadań przydzielonych im przez pracowników centrum. Następnie wraz z przewodnikiem rozpoczęło się zwiedzanie wystaw. Dzieci odwiedzały stanowiska interaktywne tematycznie związane z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi. Kolejną wystawą była  rzeka i jej otoczenie. Projektując wystawę nawiązano do nadwiślańskiego charakteru Torunia, do roli jaką w jego rozwoju odgrywała i nadal odgrywa Wisła. Wiodącym eksponatem wystawy był duży model rzeki. Wędrując wzdłuż biegu rzeki zwiedzający poznawali  ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla  biegu rzeki. Na wystawie można także obejrzeć modele wytworów człowieka, między innymi oczyszczalnię ścieków, maszyny  służące do nawadniania, a także zbudować tamę. Na statku i w jego bezpośrednim sąsiedztwie były punkty zabawy : „Mostek kapitański”, „Korytarz pokładowy”, „Grające rury”, „Korbki i paski”, „Wzorki z kolorowych piłek”, „Zdjęcia”, „Stanowisko nawigatora”, „Dzwonki”, „Bandera na maszt”, „Siłownia pokładowa”, „Telefon akustyczny”, „Zakręcona zabawa”, „Wbij kołek”, „List w butelce”. Wielkie emocje wzbudziło również zwiedzanie wystawy PRZEBUDOWA. Pracownia ta wyposażona została  w wielkie klocki umożliwiające dzieciom  tworzenie dowolnych budowli i obiektów – od budynków, zamków, mostów poprzez tunele, akwedukty, po różnego rodzaju postacie. Ciekawą wystawą była również wystawa przyrodnicza. Dzieci  miały za zadanie znaleźć wszystkie zwierzątka, łowić rybki i wsłuchać się w różne dźwięki. Czas płynął bardzo szybko. To był ekscytujący dzień. Uczestnicy wycieczki zadowoleni wsiedli do autobusu po zakończonej wyprawie.

          Relacja foto >>>>