• 11.01.2023 BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ SP2 odwiedziła klasa lb. Uczniowie wzięli udział w lekcji JAK ZAPOBIEC AWANTURZE W ŚMIETNIKU NA PODSTAWIE KSIĄŻKI MARCINA BARANA AWANTURA W ŚMIETNIKU, podczas której zapoznały się z zasadami segregacji i kolorami pojemników na odpady.
      fotorelacja>>>
      Uczniowie podczas zajęć Uczniowie podczas zajęć Uczniowie podczas zajęć
      • Dzień Kubusia Puchatka

• W BIBLIOTECE SZKOLNEJ SP2 odbyły się zajęcia z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KUBUSIA PUCHATKA spod hasłem KUBUŚ PUCHATEK i PRZYJACIELE. UCZNIOWIE poznali niektóre przygody głównego bohatera. Samodzielnie narysowali Puchatka. Na zakończenie zajeć każdy zrobił sobie zdjęcie w fotobudce.

fotorelacja

Dzień Kubusia Puchatka Dzień Kubusia Puchatka Dzień Kubusia Puchatka

• AKCJA „PRZEPISUJEMY HOBBITA”

• Nasza biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „PRZEPISUJEMY HOBBITA”, która zorganizowana została z okazji 130 rocznicy urodzin R.R. Tolkiena, autora między innymi „Władcy Pierścienia” oraz lektury kl. VI „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Chętni uczniowie w naszej czytelni przepisywali fragment „Władcy Pierścienia” strona 556.

• 5 listopada - DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie w dniu urodzin Walta Disney'a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Baśnie i bajki są dla dzieci źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni.
        Bajki towarzyszą nam już od najmłodszych lat. W nowoczesnym świecie, w dobie Internetu warto również zapoznać dzieci ze współczesnymi bajkami, które cieszą się dużą popularnością wśród nich. W naszej bibliotece szkolnej również obchodziliśmy DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. Uczniowie z klas 1-3 odwiedzali nas podczas przerw, gdzie czekały na nich BAJKOWE ZABAWY. Rozwiązywaliśmy zagadki, bawiliśmy się w Czerwonego Kapturaka i wilka. Opisywaliśmy ulubione postacie z bajek. Można było również wykonać zdjęcie w FOTOBUDCE.
        W ostatnim czasie nasza biblioteka wzbogaciła się o kilka nowych tytułów lektur takich jak „Asiunia”, „O psie, który jeździł koleją”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Zaczarowana zagroda”, „Dziewczynka z parku”, „Pinokio” oraz „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”.
        Zapraszamy naszych uczniów do biblioteki szkolnej po piękne stare i bajki i baśnie oraz nowe lektury.

• PORANEK Z BAJECZKĄ - MAGICZNA SIEĆ

• 3 listopada uczniowie klasy IIa wraz z wychowawczynią wzięli udział w BIBLIOTECE SZKOLNEJ w PORANKU Z BAJECZKĄ – „MAGICZNA SIEĆ”. Na początku spotkania każdy z uczniów przedstawił się wymieniając swoje trzy dobre cechy. W ten sposób powstała między dziećmi „MAGICZNA SIEĆ” i nić przyjaźni. Dzieci poznały również bajkę o tym samym tytule, w której zawarty był przekaz dotyczący sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Uczniowie  rozwiązali także  krzyżówkę.  Z biblioteki zabrali ze sobą do ułożenia puzzle związane z bajką. Na pożegnanie każdy uczestnik PORANKA Z BAJECZKĄ otrzymał medal i słodki upominek.

• AKCJA „UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”

•    PAŹDZIERNIK TO MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH. Z tego powodu NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI i KLUB MŁODEGO WOLONTARIUSZA ogłosili akcję „UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”. Polegała ona na zrobieniu sobie zdjęcia z ulubioną książką i przysłaniu go do biblioteki. Z przysłanych zdjęć przygotowano wystawę. Wśród ulubionych książek uczniów klas 1-3 znalazły się między innymi: „Dziennik cwaniaczka. Zezowate szczęście”, „Pan Kuleczka”, „Kubuś i przyjaciele. Wesołe pomysły”, „Emi i tajny klub superdziewczyn”, „LEGO- niesamowite pomysły”, „Gang Swojaków”, „Gospodarstwo i życie na wsi”, ‘Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Księga najpiękniejszych bajek”, „Bajki dzieciństwa”, „Tylko dla dziewczyn- wielka księga pomysłów”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, „Zaopiekuj się mną”, „Magiczne drzewo- czerwone krzesło”, „Złota księga bajek”, „Najpiękniejsze baśnie polskie”, Hans Christian Andersen „Baśnie”, „Moja pierwsza encyklopedia”, „Martynka”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Miś goryczek”, „Książkożercy”, „Ptaki polski”, „Detektywi Malusińscy”, „Gang Fajniaków”. Ulubione książki starszych uczniów to między innymi „Niesamowity kosmos”, „Trasy spacerowe. Tatry polskie.”, „Harry Potter”, „Opowieści z Narnii”. „Mały Książę”, „Zdumiewające pająki”, „Orły Nawałki”.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI!!!!!

• DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września w BIBLIOTECE odbył się OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA.  Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Inicjatywa powstała w polskiej IZBIE KSIĄZKI w 2001 roku.  Patronką wybrano Janinę Porazińską, która wiele swoich książek napisała z myślą o najmłodszych. 29 września przypada dzień urodzin autorki. Z tej okazji do BIBLIOTEKI przybyli uczniowie klas pierwszych naszej szkoły. Dla niektórych pierwszaków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Czytaliśmy „Pamiętnik Czarnego Noska”, który napisała Janinia Porazińska. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o Czarnym Nosku- MISIU, którego poznajemy w pierwszym rozdziale. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki i dyplomy za udział w DNIU GŁOŚNEGO CZYTANIA.

• PORANEK Z BAJECZKĄ

• 04.10.2021r. uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią wzięli udział w PORANKU Z BAJECZKĄ. Uczniowie wysłuchali BAJKI O JESIENI. Następnie wykonali pracę plastyczną o borowiku. Na zakończenie zajęć uczniowie klasy II b otrzymali dyplomy i słodkie upominki.