• Gminne Biegi Przełajowe

• 27 września 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX Gminnych Biegach Przełajowych i XIII Memoriale Jacka Ratajczaka na Stadionie Miejskim w Gniewkowie.

W zawodach wystartowało ponad 150 uczestników z siedmiu szkół. Uczniowie brali udział w biegach indywidualnych zdobywając medale i punkty dla swojej szkoły.

W biegach indywidualnych :

-  I miejsce - Anna Chmielewska kl. 7a,

-  II miejsce - Weronika Jaskulska kl. 7b,

-  II miejsce - Mateusz Sawa kl. 7b,

-  II miejsce - Natalia Horkulewicz kl.7c,

-  III miejsce - Michalina Mikuszewska  kl.  4a.

SP2 Gniewkowo zajęło 2 miejsce w kategorii drużynowej.

Wszystkim uczniom z naszej szkoły GRATULUJEMY sukcesu indywidualnego i  drużynowego oraz  walki w pięknym sportowym stylu.

• RAJD TAMTENDYK

• Dnia 25.09.2021 roku uczniowie , turyści z naszej szkoły, wraz z opiekunami Izabelą Mitaszką, Jagodą Nowakowską oraz Januszem Bożko wybrali się na rajd pieszy długodystansowy. Rajd Tamtendyk ma swoją wieloletnią tradycję, ponieważ była to już jego XI edycja. Współorganizatorem rajdu jest opiekun Szkolnego Klubu Krajoznawczo- Turystycznego działającego w SP2- Janusz Bożko. Zwykle piechurzy idą ponad 40 kilometrów z Solca Kujawskiego do Gniewkowa lub z Gniewkowa do Solca Kujawskiego. W środku trasy młodzież spotyka się z dorosłymi uczestnikami Klubu Turystów Pieszych ‘’Horyzont’’ z Solca Kujawskiego i wszyscy idą wspólnie.

Tym razem trasa rozpoczynała się w Bydgoszczy i kończyła w Podlesiu. Nasza szkoła miała dołączyć w Chrośnej, jednak za sprawą blokady z powodu zawodów rowerowych połączyła się z innymi w Dąbrowie Wielkiej. Wszystkich turystów było 41, w tym 15 przeszło całą trasę. W Podlesiu czekał na uczestników ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Przy ognisku rozdano podziękowania i wręczono dyplomy.

Rajd nie odbyłby się, gdyby nie pomoc Urzędu Miejskiego, Nadleśnictwa i MGOKSiR-u oraz głównego organizatora KTP ‘’Horyzont””, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Zmęczeni, pełni wrażeń wyniesionych z wędrówki po Puszczy Bydgoskiej późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

• Udział w III Festynie Ekologicznym

• W sobotę 25 września 2021 r. uczniowie klasy IV a uczestniczyli w III Festynie Ekologicznym. Z wielką chęcią wzięliśmy udział w quizach, które sprawdzały naszą wiedzę ekologiczną – zorganizowanych między innymi przez Nadleśnictwo Gniewkowo. Następnie wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia wybraliśmy się na Akcję Sprzątanie Świata -  wzorowo poradziliśmy sobie z segregację odpadów.
            Na zakończenie czekała nas jeszcze duża niespodzianka! Spotkaliśmy mistrzynię olimpijską Magdalenę Fularczyk-Kozłowską (wioślarstwo) oraz podwójną mistrzynię Europy Katarzynę Skowrońską (siatkówka).

• Święto Latawca z Bonduelle

• 18 września odbyło się VII Święto Latawca z Bonduelle, uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce w kategorii na najpiękniejszy latawiec.