• TAMTENDYK

• Dnia 07.05.2022 roku uczniowie , turyści z naszej szkoły, wraz z opiekunami Agnieszką Cięgoturą, Kamilem Chrzanowskim oraz Januszem Bożko wybrali się na rajd pieszy długodystansowy. Rajd Tamtendyk ma swoją wieloletnią tradycję, ponieważ była to już jego XII edycja. Współorganizatorem rajdu jest opiekun Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego działającego w SP2 - Janusz Bożko.

Do organizacji rajdu włączyli się: Urzędu Miejskiego Gniewkowo, Nadleśnictwo Gniewkowo, MGOKSiR Gniewkowo . Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Prezes Klubu Turystów Pieszych „Horyzont” Łukasz Wojtecki. Zwykle piechurzy idą ponad 40 kilometrów z Solca Kujawskiego do Gniewkowa lub z Gniewkowa do Solca Kujawskiego. W tym roku trasa rozpoczynała się w Gniewkowie i kończyła w Solcu Kujawskim. Wszystkich turystów było 42, w tym 17 przeszło całą trasę. Nasi uczniowie, niektórzy szli już po raz trzeci, wyruszyli z Gniewkowa i przez Niedźwiadki, Jarki, Zieloną (tu był przygotowany posiłek, rozdano podziękowania i wręczono dyplomy) doszli do miejscowości Cierpice Kąkol. Stamtąd wszyscy autobusem wrócili do naszej miejscowości. Zmęczeni, z bolącymi nogami, pełni wrażeń wyniesionych z wędrówki po Puszczy Bydgoskiej popołudniem wróciliśmy do domu.

• Nowe stroje dla sportowców

• Dnia 28.04.2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste przekazanie strojów sportowych (reprezentacyjnych). Państwo Joanna Bednarek i Tomasz Zaleta właściciele firmy P.W. Zaltom ufundowali i przekazali komplet strojów na ręce przedstawicieli uczniów Pawła Jastrzębskiego i Jędrzeja Rychlewskiego z IV A w obecności Burmistrza Gniewkowa Pana Adama Straszyńskiego, Pani Kierownik SZEAS Aleksandry Tabaczyńskiej, Pani Dyrektor Elżbiety Torgowskiej, Pani Wicedyrektor Jowity Drzażdżewskiej i nauczyciela wychowania fizycznego Pana Macieja Tyburka.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i dobre serce!!!