• Pokazy strażackie

          • Wczoraj (25.04.2022) w ramach Programu Szkoła Przyjazna Wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI” uczniowie klas 4 i 7 wzięli udział w pokazie strażackim. Na zajęciach poruszane były tematy dotyczące właściwego zachowania się podczas pożaru i powodzi, w tym udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Uczniowie zapoznali się również ze sprzętem pożarniczym oraz sprzętem ratownictwa wodnego.

            Serdeczne podziękowania dla  Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu pana Ireneusza Taraszki oraz Druhów OSP Gniewkowo za zorganizowanie pokazu.

          • WIELKI SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

          • Nikodem Kowalski z klasy VII b awansował do finału drugiej edycji Konkursu Wiedzy o Astrobiologii – ASTROPHILES. FINAŁ odbędzie się 6 maja w Warszawie, w siedzibie szkoły MENTIS.

          • Podsumowanie Dnia Ziemi

          •    Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 2 im. Doktora Jana Dreckiego w dniach  20-25.04 2022 r. świętowali wydarzenia związane z DNIEM ZIEMI pod hasłem:  ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ.
            W związku z tym zrealizowali następujące działania:

            - wszystkie klasy zapoznały się z historią oraz ideą tego dnia,

            - nauczyciele przedmiotów przyrodniczych na lekcjach  i dodatkowych zajęciach poruszali tematy związane z ekologią oraz ochroną środowiska,

            - uczniowie klasy V a realizowali Program Zielone Laboratorium Lafarge, czyli poruszyli tematy:

                    Frakcje odpadów, czyli po co i jak segregować?

                    Odnawialne źródła energii, czyli jak uratować świat?

                    Bioróżnorodność, czyli jeden za wszystkich, wszyscy za jednego,

            - młodzież z klasy  VII b w tym dniu  sadziła las, posadzono około 550 drzewek,

            - klasy VII w ramach Programu Aktywni Błękitni wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez Straż Pożarną,

            - w ramach  Akcji „Sprzątamy dla Polski” klasy I-V uporządkowały teren wokół szkoły, a klasa VII b teren w lesie,

            - klasy  I-III przygotowały plakaty na temat: odnawialne źródła energii, a  klasy IV- VIII  reklamę dotyczącą odnawialnych źródeł  energii,

            - również nasze koleżanki i koledzy z Ukrainy włączyli się w obchody tego dnia i proponowali hasła, jak można pomóc naszej planecie, by żyło się  na niej lepiej.

            Każdy mógł kształtować postawy proekologiczne i zastanowić się, co możemy zrobić i to jak najszybciej, by ratować naszą planetę przed zagładą.

          • Pomocy dla „Nadziei” ciąg dalszy

          • Hospicjum dla dzieci "Nadzieja", które znajduje się w Toruniu już kolejny raz otrzymało pomoc, którą zorganizowali najbardziej zaangażowani uczniowie z klasy 7b i 8c naszej szkoły. Przygotowali oni różne przedmioty świąteczne min. stroiki. Uczniowskie rękodzieło można było nabyć podczas kiermaszu świątecznego zorganizowanego w naszej szkole 11 i 12 kwietnia. Każdy, kto przyniósł wybraną rzecz z listy potrzeb hospicjum mógł w zamian zabrać z kiermaszu ozdobę, która mu się spodobała. Tym razem do przygotowań dołączyli się także uczniowie, których prace wzięły również w konkursie ogłoszonym przez świetlicę na najpiękniejszy stroik oraz dzieci z przygotowawczej klasy ukraińskiej. Nie można również pominąć dużego zaangażowania wielu rodziców w pomoc przy tworzeniu kiermaszowych różności za co serdecznie dziękujemy. Wszystkie dary otrzymane podczas kiermaszu trafiły już do hospicjum. Jak za każdym razem, otrzymaliśmy wielkie słowa wdzięczności i zapewnienia, jak bardzo pomogliśmy. Akcja zbierania potrzebnych ośrodkowi rzeczy miała już miejsce kilka razy, przy różnych okazjach. Poza kiermaszami świątecznymi było również zbieranie darów pod hasłem "Zamiast kwiatka - pomagamy".

            Na zakończenie jeszcze raz pragniemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich darczyńców, również z Ukrainy za wsparcie, jakiego udzielili naszemu pomysłowi.

            Uczniowie klasy 7b, 8c wraz z wychowawczyniami

          • Konkurs na najpiękniejszy stroik

          • Lubimy gdy w naszych domach w okresie świąt pojawiają się ozdoby świąteczne, które to sprawiają, że bardziej daje się odczuć atmosferę zbliżających się Świąt. Zorganizowany konkurs na stroik wielkanocny, był jedną z wielu okazji w naszej szkole do wczucia się w klimat tych radosnych świąt. Na konkurs dotarły od naszych 25 uczniów przepiękne stroiki w różnych formach. Jedne wiszące, inne w wazonikach, jeszcze inne na korze drzewa lub w koszyczkach. Pomysłów było tak dużo jak dzieci.

            Członkowie jury mieli duży problem by wyłonić zwycięzców, gdyż każdy ze stroików miał w sobie coś nietuzinkowego. 1 miejsce zdobyła praca Oliwii Szych z kl.2a, miejsce 2 zajęła Nikola Brusiłowicz z kl. 2a, zaś 3 przypadło Emilowi Watrasowi z kl. 3c. Zwycięzców nagrodzono, pozostali uczestnicy także otrzymali symboliczne upominki za udział w konkursie.

            Wszystkim dziękujemy bardzo za udział tym bardziej, że stroiki po ocenie przez jury zostały przekazane na szkolny, świąteczny kiermasz charytatywny.

          • Konkurs recytatorski "Kujawscy poeci"

          •     8 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski „Kujawscy poeci”. Uczniowie recytowali wybrane wiersze Franciszka Becińskiego, Jana Kasprowicza i Edwarda Stachury.

                W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas VII–VIII. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i pokazali, że nie tylko czytają poezję, ale i doskonale ją interpretują.  Komisja w składzie A. Bożko, A. Polanowska i D. Wieczorek  przyznała następujące miejsca

            I  miejsce

            Zofia Goralewska,  klasa VIIIc
            Paweł Łukojć, klasa VIIc
            Oliwia Barczak, klasa VIIc

            II miejsce 

            Aleksandra Fogt, klasa VIIId
            Maja Piernik, klasa VIIIa
            Wiktoria Folczyńska, klasa VIIIa

            III miejsce

            Nikola Gotowalska, klasa VIIIc
            Aleksandra Włodarska, klasa VIIId

                Kryteria oceny wystąpień  uczniów były następujące: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja tekstu( rozumienie treści), kultura słowa (dykcja, emisja głosu – tempo recytacji, intonacja, akcentowanie), ogólny wyraz artystyczny ( uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój).

                Cieszymy się, że uczniowie podjęli trud nauczenia się wierszy na pamięć, co świadczy o tym, że  kujawscy poeci nadal są bliscy ich sercu.  Serdecznie gratulujemy.

          • Konkurs języka angielskiego

          • Finaliści i Laureat Międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego English for All, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie:
            Miłosz Kręc 8b - 2 miejsce,
            Finaliści: Paweł Łukojć 7c, Maciej Goralewski 8a, Krzysztof Białka 8a, Maja Piernik 8a, Dominik Nowak 4a, Hanna Ozga 8b, Anastazja Wierciłło 8b.

            Gratulujemy

          • „AKTYWNI BŁĘKITNI - Szkoła przyjazna Wodzie 2021/2022”

          • Za nami kolejne zajęcia edukacyjne w ramach Programu Szkoła Przyjazna Wodzie „AKTYWNI BŁĘKITNI”. Tym razem uczniowie klas 7 zajęli się problemem – „Jak sobie radzić z wielką wodą?” Pracując w grupach ustalili, jakie działania powinny być podjęte przed, jakie w czasie, a jakie po powodzi, aby w jak największym stopniu ograniczyć straty powodziowe.

          • Wyniki konkursu fotograficznego „Wiosna wokół nas!”

          • Prezentujemy Wam wyniki konkursu „Wiosna wokół nas!”, który polegał na wykonaniu zdjęć budzącej się do życia przyrody. Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

            Dla każdego z uczestników konkursu przewidziany jest drobny upominek. Uczniowie bez problemu dostrzegli pierwsze oznaki wiosny, pomimo tego, że w tym roku wita nas ona wyjątkowo ospale. Zresztą zobaczcie sami!

            Kategoria klasy I-III

            1 miejsce – Maria Biedrzycka 3a

            2 miejsce – Izabela Żbikowska 2b

            3 miejsce – Antoni Andrzejewski 2a

            Wyróżnienia: Adam Kwiatkowski 2b, Emil Watras 3c, Jan Magdowski 2b, Julia Tokarz 3c, Maria Magdowska 3c, Neli Makowiecka 2a, Oliwia Szych 2a, Wiktor Włodarski 3c

            Kategoria klasy IV-VIII

            1 miejsce – Leszek Polcyn 7c

            2 miejsce – Weronika Jaskulska 7b

            3 miejsce – Wojciech Ozga 4a, Wojciech Morawiec 4a, Karina Pawlak 5a, Zuzanna Bromka 8c, Nikola Gotowalska 8c

            Wyróżnienia: Filip Bożko 7b, Jagoda Majerska 4a, Marcin Kubicki 5a, Wiktor Marczewski 8d

          • Warsztaty z wolontariuszem

          • 01.04.2022 roku nasza szkoła rozpoczęła współpracę z wolontariuszem p. Mateuszem Busem, który przeprowadzi warsztaty związane z rysowaniem komiksu w klasach I-VIII. W piątek uczniowie klasy Va, realizujący program Zielone Laboratorium Lafarge pod kierunkiem nauczyciela geografii p. Janusza Bożko, jako pierwsi byli uczestnikami warsztatów i przypomnieli sobie zasady rysowania komiksu, bowiem na zakończenie programu muszą stworzyć taką pracę o tematyce ekologicznej.

            Od 4 do 8 kwietnia w warsztatach, które odbędą się na języku polskim, wezmą udział uczniowie kl. piątych i siódmych, a w następnych tygodniach uczniowie klas I-III. Najpóźniej, w czerwcu - już po egzaminach zewnętrznych, ósmoklasiści.

            Skąd pomysł na takie warsztaty? Zagadnienia związane z komiksem znajdują się w podstawie programowej kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, a ponadto mamy nadzieję, że uczniom spodobają się te lekcje. Może wyrośnie następca Pana Mateusza, który przecież jest też absolwentem naszej szkoły sprzed kilku lat -Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie.