Pożegnalne ognisko klasy 3a
- 6
Sensoplastyka w klasie 3a
- 16
Poduszkowe warsztaty
22 czerwca uczniowie klasy II c i III a brali udział w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez Panią Milenę Jastrzębską.
Uczestnicy warsztatów stworzyli według swojego pomysłu wzór na poduszce. Uczniowie tworząc swoje dzieła, rozwijali kreatywne myślenie oraz wyobraźnię.
Bardzo dziękujemy Pani Milenie Jastrzębskiej za przeprowadzone zajęcia!!!14
Konkurs Patriotyczny z Wiedzy o Polsce
24 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za udział w Konkursie Patriotycznym z Wiedzy o Polsce dla uczniów klas pierwszych, który odbył się 24 i 31 maja. Pani wicedyrektor Jowita Drzażdżewska wraz z organizatorami konkursu – p. Barbarą Kutnik i p. Agnieszką Cięgoturą podziękowały wszystkim 18 pierwszakom, którzy zdecydowali się zmierzyć z pytaniami konkursowymi w dwóch etapach.
Najlepsi okazali się:
Antoni Andrzejewski – I miejsce (klasa I a)
Marceli Owczarzak – II miejsce (klasa I a)
Izabela Żbikowska – II miejsce (klasa I b)
Jan Cegielski – III miejsce (klasa I b).
Gra terenowa „Tropami dr. Jana Dreckiego”
Pani wicedyrektor wręczyła upominki uczniom klas pierwszych, którzy wzięli udział w grze terenowej „Tropami doktora Jana Dreckiego” i ukończyły ją z sukcesem. Celem gry było dotarcie dzieci do wyznaczonych miejsc na mapie związanych z postacią znanego gniewkowianina oraz z historią naszego miasta.
Uczniowie, którzy ukończyli grę terenową to: Nikola Brusiłowicz, Amelia Popielska, Mateusz Pietrzak, Izabela Żbikowska, Michalina Lisowska, Amelia Kaliska.
Gratulujemy uczestnikom oraz dziękujemy sponsorom za ufundowanie pięknych nagród.
Śladami dr. Jana Dreckiego
Uczniowie klasy IIc i IIIa, którzy uczęszczają na dodatkowe zajęcia, wzięli udział w grze terenowej “Śladami dr. Jana Dreckiego”. Głęboki patriotyzm doktora, a przede wszystkim szacunek do drugiego człowieka, sprawiają, że jest On wzorem do naśladowania dla każdego mieszkańca naszej gminy. Dzieci wybrały się na spacer, podczas którego rozwiązywały zagadki i quizy związane z życiem i działalnością Pana Doktora. Podczas gry miały okazję zobaczyć budynek ośrodka zdrowia i dawny Dom Dziecka, w których pracował, dom w którym mieszkał oraz spacerowały ulicą Jego imienia.
Integracja po nauce zdalnej
23 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie klasy VIIa i VIIb wyszli ze szkoły na zajęcia edukacyjno-integracyjne do Leśnictwa Podlesie w Nadleśnictwie Gniewkowo. Tam przeszli ścieżką przyrodniczo-leśną i wysłuchali ciekawych opowieści o pięknej przyrodzie, a następnie skorzystali z możliwości rozpalenia ogniska oraz hasania po zielonych terenach. O część kulinarną zadbali rodzice. Kiełbaski i lody na świeżym powietrzu smakowały wyśmienicie. Wychowawcy dziękują za pomoc w zorganizowaniu wycieczki klasowym Radom Rodziców.
Anna Bożko
Maciej Tyburek17
Wierszowisko – szkolny przegląd recytacji wierszy
W II semestrze roku szkol. 2020/2021 w klasach 1-2 odbył się przegląd recytacji wierszy. Uczniowie prezentowali wybrane utwory literackie indywidualnie, w parach lub grupowo. Gratuluję wszystkim dzieciom pięknych występów oraz dziękuję Paniom Wychowawczyniom za pomoc w organizacji Wierszowiska. Poniżej znajdują się pamiątkowe zdjęcia uczestników.
Natalia Barczak
Spotkanie poetyckie
15 czerwca 2021 roku w sali koncertowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Gniewkowie odbyło się spotkanie poetyckie Bliżej poezji ...Wisława Szymborska znana i nieznana. Wieczorek poetycki zorganizowali pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie oraz MGOKSiR-u. Zebrani goście wysłuchali następujących utworów poetki podziwianej w Polsce i na świecie: Nic dwa razy, Kot w pustym mieszkaniu, Nagrobek, Muzeum, Pogrzeb, Wieczór autorski, Do własnego wiersza, Gawęda o miłości ziemi ojczystej, Minuta ciszy po Ludwice Wawrzyńskiej, Fotografia z 11 września, Koniec i początek, W biały dzień, Przypowieść, Na wieży Babel. Poznali także różne ciekawostki z życia laureatki literackiej Nagrody Nobla z 1996 roku.
W popołudniowym spotkaniu przygotowanym przez p. Annę Bożko i p. Dorotę Wieczorek wystąpili uczniowie klas VIIa , VIIb oraz VIIIa: Wiktoria Folczyńska, Maja Piernik, Izabela Kaszczej-Kaszczejewska, Krzysztof Białka, Hanna Ozga, Anastazja Wierciło, Maja Korpas, Sara Metera, Julia Jędrzejewska, Aleksandra Wesołowska, Wiktoria Szerszeń. Oprawę muzyczną przygotował nauczyciel muzyki p. Mateusz Pakuła.
Po dwuletniej nieobecności na scenie gniewkowskiego domu kultury, spowodowanej różnymi czynnikami, uczniowie z przyjemnością zaprezentowali fragment twórczości Wielkiej Damy polskiej poezji, a goście miło spędzili czas.
Kiedy odchodzi poeta, nowy żywot rozpoczynają wiersze.
Organizatorki
Kangur Matematyczny
Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym otrzymali Nadia Wasila 6a i Kamil Szypura 6a. Nauczyciel prowadzący uczniów – Pani Alina Trybuszewska. Organizator konkursu – Pani Anna Blank.
Serdecznie dziękujemy i gratulujemy
Wiec wyborczy i wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gniewkowie
Dnia 08.06.2021 roku w naszej szkole odbył się WIEC WYBORCZY kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Gniewkowie. Kandydaci przedstawili swoje pomysły dotyczące zmian, które chcieliby wprowadzić na terenie naszej Małej Ojczyzny.
Osoby kandydujące to:
VII c - Maciej Goralewski,
VI c - Wiktoria Groblewska,
VI b - Nikodem Kowalski,
VII d - Wiktor Marczewski,
VII a - Julia Marek,
VII b - Hanna Ozga,
VI a - Nadia Wasila.
10.06.2021r. odbyły się wybory. W wyniku przeprowadzonego głosowania w Młodzieżowej Radzie Miejskiej reprezentować naszą szkołę będą:
- Nadia Wasila,
- Julia Marek,
- Nikodem Kowalski.
Protokół z wyborów do MRM:
3
CZĘŚCIOWE ZAĆMIENIE SŁOŃCA
Jutro obserwujemy to zjawisko na naszym gniewkowskim niebie.
Zjawisko rozpoczyna się ok. 11:48, maksimum przypada na 12:49, a koniec zaćmienia następuje ok. 13:52.
Faza maksymalna zależy od naszego położenia. Im dalej na pn-zach. Polski, tym lepiej. W Księżyc w Bydgoszczy i Toruniu zakryje ok. 13 proc. tarczy Słońca.Zdjęcie z obserwacji zaćmienia Słońca w 2015 r.
Dzień Sportu „Z Gesalem wśród złotych rączek”,
to wspólna inicjatywa Przedsiębiorstwa Wielobranżowego GESAL i naszej szkoły, która została zorganizowana dla uczniów klas I – III. Dzieci podzielono na 4 grupy:
Artyści – ubrani w stroje ochronne malowali logo firmy GESAL,
Strzelcy – rzucali uszczelkami do celu,
Budowniczowie – tworzyli budowle ze styropianu,
Montażyści – montowali figury przestrzenne z kształtek PCV.Impreza miała charakter sportowo-rekreacyjny i mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu osób i firm, dla których uśmiech i zadowolenie dzieci jest bezcenne. Obecnością zaszczycili nas Burmistrz Gniewkowa Adam Straszyński, Sekretarz Gminy Alicja Magdowska i Zastępca Burmistrza Jarosław Tomczyk. Po zakończeniu zmagań sportowych każdy uczestnik otrzymał balon w kształcie ulubionego zwierzaka, smaczny owocowy jogurt i kolorową piłkę.
Dyrektor Szkoły bardzo dziękuje:
- Prezesowi Przedsiębiorstwa Wielobranżowego GESAL Panu Eugeniuszowi Skoczyńskiemu,
- pracownikom tejże firmy,
- Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Cuiavia z Inowrocławia,
- Ochotniczemu Hufcowi Pracy z Inowrocławia,
- nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, którzy wspomagali sportowe działania,
- i Wam drogie dzieci za wspólną zabawę, emocje sportowe i uśmiech, który widniał na Waszych twarzach podczas dzisiejszego dnia.Życzę Wam jak najwięcej takich radosnych dni.
108
Dzień Dziecka
- 25
31 maja – Dzień Bociana Białego
31 maja w Polsce i na świecie od 2003 r. obchodzony jest Dzień Bociana Białego. Święto zostało ustanowione przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody pro Natura.
Była to dobra okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na miejsce jakie ptak ten zajmuje w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na jego zagrożenia i potrzebę ochrony gatunku.
26
28 maja w szkole zorganizowany został Dzień Zdrowego Jedzenia
W tym dniu uczniowie przypomnieli sobie zasady zdrowego żywienia. Wychowawcy pomogli również zrozumieć pojęcie zbilansowanej diety oraz piramidy zdrowia. Podczas zajęć wykonano plakaty oraz przygotowano hasła promujące zdrowe odżywianie. Uczniowie przynieśli do szkoły zdrowe śniadanie oraz swoje ulubione owoce. To był bardzo zdrowy i owocowy dzień.
Koniec zmagań egzaminacyjnych ósmoklasistów
27 maja egazaminem z języka obcego zakończył się tegoroczny maraton egzaminacyjny. Pozostało już tylko oczekiwanie na wyniki końcowe.
2
Dzień Matki
Życzenia od najmłodszych uczniów SP2 dla wszystkich Mam!!!
Egzamin ósmoklasisty
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów. W pierwszym dniu uczniowie zmagali się z językiem polskim. Poniżej kilka kadrów uchwyconych przed rozpoczęciem egzaminu.
1Dzień drugi to królowa nauk - matematyka.
W trzecim dniu odbył się egzamin z jęcyka obcego.
Powrót zmagań ortograficznych
„Prawda jest taka, że nasza pisownia jest o wiele łatwiejsza od niemieckiej, francuskiej czy angielskiej, bo stała się rezultatem kodyfikacji stosunkowo młodego stanu językowego, podczas gdy normy ortograficzne przywołanych trzech języków europejskich przylegają do ich struktur wczesnośredniowiecznych. W dodatku języki germańskie i romańskie zmieniły się w ciągu wieków o wiele bardziej niż języki słowiańskie, stosunkowo wolno ewoluujące.
Zapewniam też wszystkich, że nie zasady wypływające z historii języka polskiego i z budowy wyrazów, dotyczące chociażby pisowni "rz" i "ż" czy "u" i "ó", są najprzykrzejsze w codziennych poczynaniach komunikacyjnych. Najtrudniejsze są normy konwencjonalne, które w każdej chwili można by zmienić, dotyczące dużych i małych liter czy pisowni łącznej i rozłącznej. Z nimi borykamy się najczęściej!”
Tak o polskiej ortografii mówi profesor Jan Miodek, językoznawca, członek Komitetu Językoznawstwa Polskiej Akademii Nauk, jako członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN współodpowiedzialny za wszystkie uchwały ortograficzne.
W tym roku szkolnym po dwuletniej przerwie spowodowanej różnymi czynnikami powrócił Gminny Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro Burmistrza”. Konkurs po raz pierwszy został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 w roku 1993. Po wprowadzeniu gimnazjów organizatorem stało się Gimnazjum nr 1 im. Ziemi Kujawskiej w Gniewkowie. W ubiegłym roku Burmistrz Gniewkowa powierzył organizację zmagań ortograficznych ponownie Szkole Podstawowej nr 2 w Gniewkowie. W ten oto sposób od 25 lat (raz Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 1, w tym roku uczniowie pisali dyktanda w szkołach macierzystych) w budynku przy ul. Dworcowej 11 spotykają się uczniowie wszystkich szkół naszej gminy, by walczyć o tytuł mistrza ortografii.
20 maja 2021 roku uczniowie w strojach galowych, bo każdy konkurs to święto dla ucznia i szkoły, spotkali się w przydzielonych grupach wiekowych w swoich szkołach, by uważnie napisać teksty ortograficzne. Wcześniej jednak uroczystego otwarcia Konkursu dokonał Burmistrz Gniewkowa Adam Straszyński, a organizatorki tego przedsięwzięcia, dyrektor Elżbieta Torgowska i nauczycielka języka polskiego Anna Bożko, jeszcze raz przypomniały najważniejsze zapisy regulaminowe. Wszystkie szkoły łączyły się online za pomocą platformy MC TEAMS.
Po napisaniu tekstów konkursowych prace zostały przekazane do SP2, gdzie komisja w składzie: Anna Bożko, Anna Polak, Dorota Wieczorek, Agnieszka Polanowska, Barbara Kutnik, Agnieszka Cięgotura powołana przez Burmistrza sprawdziła i wybrała uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z trudnościami ortograficznymi. A były różne, zaczynając od młodziutkiego królika Józia, przez podróże po Europie, ogród przykryty białą pierzynką, Gretę ratującą środowisko, aż po uczniów z turyńskich liceów i Dziki Zachód. A oto najlepsi z ortografii w 2021 roku.
kl.II-III szkoła podstawowa
I miejsce Filip Nowakowski SP2 Gniewkowo
II miejsce uczennica SP Wierzchosławice
III miejsce Michalina Mikuszewska SP2 Gniewkowo
kl.IV-VI szkoła podstawowa
I miejsce uczennica SP1 Gniewkowo
II miejsce Kamil Szypura SP 2 Gniewkowo
III miejsce uczennica SP Gąski
kl.VII- VIII szkoła podstawowa
I miejsce uczennica SP1 Gniewkowo
II miejsce Sara Metera SP 2 Gniewkowo
III miejsce uczennica SP Gąski
kl.IV-VI szkoła podstawowa
Nie przyznano miejsc.
kl. VII-VIII szkoła podstawowa
I miejsce Monika Przygodzińska SP2 Gniewkowo
II miejsce uczennica SP Kijewo
III miejsce uczennica SP 1 Gniewkowo
kl.I-III szkoła branżowa
I miejsce Szymon Grzegorek
II miejsce Nina Kubiak
III miejsce Dawid Skonieczny
Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miejski. Uczniowie otrzymają dyplomy, książki i pióra w najbliższym czasie.
„Polska ortografia jest zupełnie prosta”- przekonuje profesor Miodek. Na pewno jednak trzeba dobrze poznać zasady pisowni, dużo czytać i ćwiczyć pisownię. Wtedy będzie prosto.
Już dzisiaj zapraszamy wszystkie szkoły za rok, mamy nadzieję, że do budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie.
organizatorki
6
Archiwum Aktualności
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Wszystkie