Podczas zdalnego nauczania uczniowie klasy I c zorganizowali zabawę w teatr. Dzieci przygotowały pacynki z papieru na jeden palec. Powstały wspaniałe postacie i ciekawe teatrzyki pacynkowe.
Nasza fotorelacja:
Podczas zdalnego nauczania uczniowie klasy I c zorganizowali zabawę w teatr. Dzieci przygotowały pacynki z papieru na jeden palec. Powstały wspaniałe postacie i ciekawe teatrzyki pacynkowe.
Nasza fotorelacja:
Dnia 23 kwietnia klasa I b obchodziła Światowy Dzień Książki. W tym dniu uczniowie wykonywali zadania w ramach projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Po uważnym wysłuchaniu wiersza „Spóźniony słowik” przyszedł czas na zilustrowanie go w zeszytach. Następnie uczniowie samodzielnie wybierali zadanie do wykonania. W ten sposób powstały bardzo pomysłowe trójwymiarowe sylwety słowików oraz plakaty dotyczące twórczości Juliana Tuwima.
Dnia 22 kwietnia klasa I b obchodziła Dzień Ziemi. W ramach zdalnych lekcji uczniowie brali udział w quizie ekologicznym, dzięki któremu przypomnieli sobie, jak należy dbać o przyrodę. Poza tym dzieci nauczyły się pięknie recytować wiersz o naszej planecie oraz wykonały wspaniałe „Śmiecioludki” z surowców wtórnych.
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z okazji święta naszej Planety, klasa I c postanowiła wykonać plakaty. Zwykle obchody tego święta, wiążą się z podejmowaniem różnych inicjatyw na świeżym powietrzu. Tym razem jednak z oczywistych względów, jest inaczej. Pierwszaki starały się pokazać wszystkim, jak dbają o naszą planetę Ziemię. Zapraszam do galerii!
Dnia 6 marca klasa I b obchodziła Dzień Kobiet. W tym szczególnym dniu chłopcy wręczyli wszystkim paniom pracującym w naszej szkole laurki, a koleżankom z klasy drobne upominki. Nasi klasowi mężczyźni przygotowali również dla dziewczynek piosenkę, którą postanowili zaśpiewać z samego rana. Dziewczynki było bardzo zaskoczone i w podziękowaniu wręczyły chłopcom pyszne babeczki. Mali mężczyźni nie zapomnieli również o swoich mamusiach i siostrach, dla których również przygotowali kartki z życzeniami.
Z okazji Dnia Kobiet samorząd uczniowski przygotował słodkie upominki dla wszystkich Pań.
W miesiącu lutym w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą” uczniowie klasy I b czytali lekturę „O psie, który jeździł koleją” i wykonywali zadania z nią związane. Lektura dostarczyła dzieciom wiele pozytywnych emocji. Uczniowie zaprzyjaźnili się z głównym bohaterem i z zaciekawieniem słuchali przygód czworonoga. Nie zabrakło również wielkiego wzruszenia i podziwu, które pojawiło się pod koniec lektury… Każdy uczeń przyznał, że chciałby mieć takiego psa, jakim był Lampo. Po przeczytaniu lektury nadszedł czas na wykonanie zadań. Pierwsze polegało na stworzeniu plakatu zachęcającego do przeczytania książki. Dzieci podzielone na dwie grupy wykonały kolorowe, ciekawe plakaty. Drugie zadanie polegało na stworzeniu legowisk dla zwierząt z różnego rodzaju materiałów. Zabawa w architektów była bardzo udana i owocna – powstało wiele fascynujących legowisk, a nasza klasa zamieniła się w chwilowe schronisko dla zwierząt.
5 marca 2020 r. w ramach klasowego projektu ekologicznego, uczniowie klasy I c projektowali "śmieciowe pożeracze".Efekty pracy najmłodszych w krótkiej fotorelacji!
2 marca 2020r. w klasie I c odbył się FESTIWAL KAPELUSZA. Najpierw uczniowie wykonali projekty różnych nakryć głowy, a następnie każdy przyniósł do szkoły niesamowite nakrycie głowy- kapelusze, czapki, własnoręcznie wykonane korony. Potem odbyła się prezentacja połączona z pokazem mody kapeluszowej. Uczestnicy projektu otrzymali medal Twórczego Kapelusznika. To była świetna zabawa!
Dnia 26 lutego uczniowie klasy I b obchodzili DZIEŃ DINOZAURA. W tym dniu dzieci uczestniczyły w zabawach inicjowanych zarówno przez nauczyciela, jak i siebie samych. Chętnie wypowiadały się na temat dinozaurów i uważnie słuchały informacji przekazywanych przez wychowawcę. Z ogromnym zaciekawieniem oglądały książki i ilustracje przedstawiające dinozaury. Uczniowie udowodnili, że dinozaury bardzo ich fascynują. Świadczy o tym duża wiedza oraz zainteresowanie tymi prehistorycznymi stworzeniami. Zwieńczeniem tego ciekawego dnia było ułożenie szkieletu dinozaura z rolek po papierze owiniętych bibułą.
W ramach Rządowego programu „ Bezpieczna+”, 27 lutego 2020r. uczniowie klasy I c brali udział w zajęciach edukacyjnych w salce „Ognik” w Inowrocławiu w siedzibie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej. Straży przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne wykorzystując prezentacje multimedialne oraz sprzęt pożarniczy. Dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole i w najbliższym otoczeniu. Pierwszaki zdały egzamin na 5 + i otrzymały certyfikat.
Krótka fotorelacja
Relacja fotograficzna.
Dnia 15 stycznia w klasie I b odbyły się warsztaty gipsowe, które prowadziła pani Katarzyna Tomasik. Podczas zajęć uczniowie samodzielnie wyrabiali masę gipsową, którą następnie umieszczali w silikonowych formach. W ten sposób dowiedzieli się, w jaki sposób powstają odlewy przygotowane przez panią Kasię, które samodzielnie malowali farbami. Wszystkie dzieci zakończyły warsztaty z kompletem czterech figurek, które stanowiły wspaniałe prezenty na Dzień Babci i Dziadka. Zajęcia te okazały się kreatywną i atrakcyjną formą edukacji artystycznej dzieci. Twórcze spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i ukazało, że dzięki pracy rąk można uzyskać piękne efekty.
15 stycznia 2020 r. uczniowie klasy I c brali udział w warsztatach tworzenia podarunków dla babci i dziadka. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Dąbrowska. Dzieci wykonały przepiękne breloczki do kluczy dla dziadka oraz biżuterię dla babci – piękny wisiorek. Prezenciki zapakowano do przygotowanych wcześniej pudełek.
Dnia 14 stycznia uczniów klasy I b odwiedzili sympatyczni goście z fabryki Bonduelle w Gniewkowie. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pana Tomka Śmiejkowskiego opowiadającego o zdrowym odżywianiu, w skupieniu oglądali filmy przedstawiające proces produkcji konserw warzywnych. Wiele pozytywnych emocji dostarczyła uczniom ogromna maskotka, która uczestniczyła wraz z uczniami w tej ciekawej lekcji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy przedstawicielom firmy Bonduelle za wspaniałe zajęcia oraz rodzicom za zainicjowanie spotkania.
Miastu rodzinnemu uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 2
W piątkowy ranek 17 stycznia 2020 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie, a także nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji, pojawili się w murach budynku w odświętnych strojach. Tego dnia przypadła setna rocznica odzyskania niepodległości przez Gniewkowo oraz była obchodzona 75.rocznica wyzwolenia spod okupacji hitlerowskiej. Inaczej niż zwykle wyglądał także korytarz szkolny. Zdobiła go niezwykła wystawa poświęcona przeszłości i teraźniejszości miasta. Stare kroniki, numery „Gniewkoramy” od 1993 roku, zbiory poetyckie poetów lokalnych, książki o Gniewkowie, mapy, plany miasta, zeszyty uczniowskie z 1970 roku, dowody osobiste i legitymacje, książki wydane w czasach powojennych, zdjęcia, pamiątkowe medale i monety, unikatowa seria sześciu talerzy z limitowanej edycji ze złotą obwódką, filiżanki i talerze z 1968 roku, stare młynki, dzbanki, kubki i szklanki. W innym miejscu wspomnienie gimnazjum - nagrodzone prace konkursowe opowiadające o ulicach naszego miasta, cmentarzu, aptece, kościołach, II wojnie światowej, kapliczkach przydrożnych oraz wywiady z mieszkańcami Gniewkowa, a także kroniki, broszury informacyjne, wycinki prasowe, no i oczywiście sztandar przypominający o ziemi kujawskiej. Na wystawie swoje miejsce już znalazła kronika SP2 prowadzona od września 2019roku. Wkład pierwszoklasistów stanowiły prace plastyczne zatytułowane „Mój dom rodzinny”. Jako ważny element dekoracji pojawiła się mapa Polski, bo na niej drobne paluszki dzieci wskazywały „małą ojczyznę”. Jest na mapie mała kropka / ja tu mieszkam, tu mnie spotkasz. /Jak ciekawie i wesoło / w moim świecie naokoło. Słowa wiersza „Moja mała ojczyzna” i innych utworów płynęły z ust recytatorów. Po krótkim wprowadzeniu o datach i postaciach ważnych dla miasta uczestnicy spotkań (każda klasa osobno, dyrektor szkoły, wychowawcy, pracownicy obsługi i administracji) uważnie oglądali wystawę i słuchali opowieści o wybranych eksponatach. Na koniec dzieci wykonały zadania przygotowane w świetlicy, z których później utworzono kolorowe plakaty. Klasę Ic podczas zajęć odwiedził Burmistrz Gniewkowa Adam Straszyński, który w krótkim przemówieniu podkreślił, że powinniśmy odczuwać radość i szczęście płynące z wolności oraz niepodległości.
Scenariusz i przeprowadzenie uroczystości - Anna Bożko, współpraca przy organizowaniu wystawy - Elżbieta Torgowska, Agata Niewiadomska, rodzice uczniów, pracownicy obsługi i administracji.
Na koniec relacji z obchodów święta miasta przypominamy wiersz Czesława Jankowskiego pt. „Co to jest Polska”
Co to jest Polska? -
Spytał Jaś w przedszkolu.
Polska - to wieś
i las,
i zboże w polu
i szosa, którą pędzi do miasta autobus,
i samolot, co leci
wysoko nad tobą.
Polska - to miasto, strumień i rzeka,
i komin fabryczny, co dymi z daleka,
a nawet obłoki,
gdy nad nami mkną.
Polska to jest także twój rodzinny dom.
A przedszkole?
Tak - i przedszkole,
i róża w ogrodzie
i książka na stole.
Nasza szkoła wzięła również udział w kweście ulicznej zorganizowanej dla WOŚP. Dziewczynki z I c: Julka i Maja wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego panią Haliną Szulc uczestniczyły w zbiórce pieniążków. Nasze małe wolontariuszki kwestowały z uśmiechem i udało się uzbierać sporą sumę.
Oto kilka fotek.
20 grudnia odbyły się w naszej szkole Wigilie klasowe. O piękny wygląd klas i dekorację stołów oraz poczęstunek zadbali rodzice i nauczyciele.
19 grudnia 2019 r.uczniowie klasy 1 c wybrali się do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Gniewkowie.Pani kierownik Beata Stępczyńska zaprosiła dzieci na krótki spacer po bibliotece.Dzieci byly w bibliotece dla dorosłych,w czytelni oraz w bibliotece dla dzieci.Pani Beata ciekawie opowiadała dzieciom o książkach,o zasadach ich wypożyczania i zachęcała te dzieci,które jeszcze nie są czytelnikami do zapisania się do biblioteki.Następnie pierwszaki miały do wykonania zadanie plastyczne oraz musiały samodzielnie odczytać zagadkę umieszczoną na bombce choinkowej.Dzieciaki z zaangażowaniem wykonywały zadania,a pani bibliotekarka przygotowala quiz,aby sprawdzić,co uczniowie zapamiętali.Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci podziękowały Pani kierownik,wręczyły dyplom oraz samodzielnie wykonane kartki świąteczne.Pani Beata rownież podziękowała dzieciom. Pierwszaki otrzymały słodki upominek oraz zakładkę.Lekcja w bibliotece była bardzo ciekawa.Dziękujemy za zaproszenie!
Powered by aSc EduPage