• Moja bezpieczna droga do szkoły

• Jak co roku miesiąc wrzesień upłynął pod hasłem „Moja bezpieczna droga do szkoły”.

Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dzięki uprzejmości Policji, obejrzano przygotowane filmy instruktażowe, przygotowane przez pracowników tej instytucji. W szkole zorganizowano konkurs plastyczny na temat „Moja bezpieczna droga do szkoły”.

Cieszył się on dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział ponad 40 osób.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziałów w kolejnych przedsięwzięciach realizowanych przez nauczycieli.

Poniżej prezentujemy fotorelacje prac konkursowych oraz nagrodzonych uczniów.

• Sukces w Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży

• Laureatką IV Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce 2020″ - została Wiktoria Szerszeń z klasy VIIIa.

Jury pod przewodnictwem artysty plastyka-pedagoga Krzysztofa Warmbiera przyznało laureatom Przeglądu nagrody i wyróżnienia oraz zakwalifikowało prace do wystawy w kategoriach wiekowych: 5-7 lat, 8-10 lat, 11-13 lat i 14-16 lat. W kategorii 14-16 lat, III miejsce zajęła Wiktoria Szerszeń - 14 lat, pod kierunkiem nauczyciela Joanny Iwańskiej. Wystawa będzie trwała do 18 października br., później zgodnie z harmonogramem wystaw fundacji zostanie zaprezentowana w innych miejscach.

Konkurs „Moje Piękne – Bezpieczne Miejsce” 2020 objęty jest Honorowym Patronatem Pana Marka Gralika – Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas wernisażu 15 września 2020 roku w zespole pałacowo-parkowym w Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie.

Dzięki Wiktorii grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 mogła wziąć udział w bezpłatnych warsztatach plastycznych odbywających się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Skłudzewie. Uczniowie wraz z opiekunami bawili się techniką malowania na płótnie a dokładnie na koszulkach. Prace po wyschnięciu i odpowiednim, prostym zakonserwowaniu można używać na co dzień.

• Zajęcia edukacyjne w Balczewie

• 1 października 2020 r. uczniowie klasy II c odwiedzili firmę PLAST- MAR w Balczewie, aby pogłębić swoją wiedzę o ochronie środowiska. Dzieci miały możliwość poznania procesu recyklingu tworzyw sztucznych. Zapraszamy do galerii:

• VI Święto Latawca z Bonduelle

•     20 września 2020r. uczniowie klasy II c reprezentowali naszą szkołę w konkursie na najpiękniejszy latawiec podczas VI Święta Latawca z Bonduelle. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w fotogalerii: