• Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Tobie Polsko...”

•     Uczniowie naszej szkoły, którzy zostali laureatami XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literacko – Plastycznego pod hasłem „Tobie Polsko...” mogli odebrać 23 listopada dyplomy i nagrody. Tematem tegorocznej edycji był „Toruń- moja mała ojczyzna”. Niestety z powodu pandemii nie odbyło się uroczyste wręczenie nagród na Zamku Bierzgłowskim. Jednak radość laureatów jest taka sama.

Nagrody zdobyli:

I mc - Marika Muzyka klasa 6b

Wyróżnienia:

Paweł Łukojć klasa 6c

Anastazja Jankowska klasa 7c.

Gratulacje!!!

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka.

Z tej okazji zorganizowano w klasie III a lekcję edukacyjną na ten temat oraz pedagodzy i wychowawcy świetlicy przygotowali gazetkę informacyjną na holu szkolnym. Działania i aktywności podejmowane tego dnia miały na celu zwrócenie uwagi zarówno środowiska szkolnego jak i lokalnego, na prawa dziecka. Świętowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka to dobry moment na upowszechnianie wiedzy o prawach dziecka.

Poniżej zaprezentowane są prace uczniów klasy IIIa, które zostały wykonane podczas zajęć.

• Dzień Pluszowego Misia w klasie IIIA

• 25 listopada uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każdy uczeń uczestniczył w zajęciach ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Obecne były misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.
            Ten dzień podczas lekcji pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość narysowania pluszowego przyjaciela.
            Oto galeria pluszowych przyjaciół klasy IIIA:

• Nasze kochane misie!

• Listopad to miesiąc, w którym jest obchodzony Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji, uczniowie klasy II c wykonali portrety  sympatycznych przytulanek, wykorzystując  różnorodne techniki plastyczne. Oczywiście tego dnia nie zabrakło zdjęć z ulubionymi misiami, powiernikami dziecięcych trosk i sekretów. Dzieci obejrzały krótkie filmiki, których bohaterami były różne znane misie oraz wykonały misiowe zadania. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, zapraszamy do galerii:

• Szkoła do hymnu

• Wzieliśmy udział w III edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu". Dnia 10.11.2020r. o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewaliśy "Mazurka Dąbrowskiego".

• Ślubowanie klas I

• 03 listopada br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gniewkowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia. Dzieci z klasy I a oraz I b zaprezentowały kilka piosenek, a następnie przystąpiły do uroczystego ślubowania. Pani dyrektor Elżbieta Torgowska pasowała wszystkich pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Cała uroczystość została zorganizowana z obowiązującym reżimem sanitarnym w trosce o bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i pracowników szkoły.

• BohaterOn - pamiętamy o bohaterach Powstania Warszawskiego

• Uczniowie klasy 2a oraz 2b brali udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W ramach zajęć przeprowadzone zostały lekcje o Powstaniu Warszawskim. Uczniowie z powagą i skupieniem słuchali informacji przekazywanych przez nauczycieli. Z zaciekawieniem oglądali film i zdjęcia przedstawiające bohaterów powstania. Z wielkim zaangażowaniem wykonały kartkę dla powstańca, w której podziękowały za to, że mogą żyć w wolnym kraju oraz przygotowały bukiet kwiatów i zdjęcie. Upominki zostały wysłane do Fundacji Sensoria we Wrocławiu, stamtąd trafią do osoby, która brała udział w powstaniu. Projekt przyczynił się do poznania fragmentu historii i wywarł ogromne wrażenie na dzieciach. Za rok również będziemy brać w nim udział!

Dyplom od Ministra Edukacji