• KONKURS NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

•     Kartki świąteczne są nieodłączną tradycją związaną z Bożym Narodzeniem. Z upływem czasu wysyłanie fizycznych kartek, często własnoręcznie zdobionych, jest zastępowane SMS-ami i wiadomościami na Facebooku. Dlatego, aby kontynuować tradycję tworzenia kartek świątecznych otworzyliśmy konkurs. Do dnia 11 grudnia otrzymaliśmy ponad 40 różnych kartek stworzonych przez uczniów naszej szkoły. Ich różnorodność pokazuje, że kreatywność uczniów nie ma granic. Laureaci konkursu otrzymają upominki przekazane przez Urząd Miejski w Gniewkowie i Nadleśnictwo Gniewkowo. Upominki można odebrać w portierni na parterze szkoły od piątku 18 grudnia do wtorku 22 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00. Zapraszamy również do obejrzenia galerii prac.

Laureaci konkursu na kartkę świąteczną:

1. Paweł Łukojć, 6c

39. Maja Dyko, 4a

40. Natalia Żak, 1a

41. Emil Watras

• Sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych

• Hania Mikuszewska, uczennica klasy 8a, zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty z matematyki, chemii i fizyki. Ponadto, etapy rejonowe z matematyki i chemii również zakończyły się dla Hani sukcesem. Udało jej się zakwalifikować do kolejnego, wojewódzkiego szczebla konkursu. To ogromne osiągnięcie, zwłaszcza w tak trudnym dla wszystkich czasie. Życzymy naszej zdolnej uczennicy powodzenia w dalszych zmaganiach i w rezultacie zdobycia tytułu laureata.

• Świąteczne konkursy

•    Grudzień, to czas świątecznych konkursów. Uczeń klasy II c Emil Watras wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci w Klasie pt. „Moje przygotowania do świąt”. Prezentujemy pracę oraz dyplom udziału Emila w konkursie i czekamy na wyniki, zapraszamy do galerii:

• Sportowy sukces uczennicy klasy 8

• Agnieszka Sikora, uczennica klasy 8a, wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorek oraz Młodziczek i Młodzików w boksie. Świetnie spisała się we wszystkich 3 walkach. Pierwszą, zwycięską walką zagwarantowała sobie brązowy medal. Walkę półfinałową wygrała jednogłośnie. W finale wywalczyła ostatecznie srebrny medal, zostając wicemistrzynią Polski. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Mikołajki w Szkole Podstawowej nr 2 w Gniewkowie

•    6 grudnia od wielu, wielu lat jest dniem, w którym wszyscy podtrzymują mikołajową tradycję. W poniedziałek od samego rana po korytarzach chodzili nauczyciele i pracownicy szkoły w pięknych mikołajkowych czapkach. Wszyscy oczekiwaliśmy na nietypowego gościa. Przybył on do Nas w towarzystwie śnieżynek. Mimo braku białego puchu za oknem, poczuliśmy magię świąt.

Przekazujemy Wam za pośrednictwem internetu życzenia oraz kilka słów od Dyrektora i pracowników szkoły.

• Klasowe mikołajki

• „Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,

wszystkie dzieci na niego czekają,

moc prezentów każdemu przyniesie,

każde dziecko z prezentów się cieszy”.

4 grudnia w klasie II c odbyły się mikołajki inne niż zwykle, bo podczas zdalnej nauki. Dzieci uczyły się piosenki, oglądały prezentację, poznawały legendę  o Mikołaju,  a także krótki filmik o tym, że przyjemnie jest  otrzymywać prezenty, ale jeszcze większą radość sprawia nam dawanie i rozweselanie innych ludzi. Drugoklasiści wykonali też portrety Mikołaja z kolorowego papieru, prezentujemy efekty naszych działań;

• 4 grudnia Barbórka - Dzień Górnika

•     Barbórka - Dzień Górnika jest to tradycyjne święto górnicze, które obchodzone jest w Polsce właśnie 4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii. Jest ona patronką dobrej śmierci i trudnej pracy.

Bardzo ważnym elementem stroju górnika, który zdecydowanie zwraca uwagę, jest czako górnicze, czyli charakterystyczna, sztywna czapka o wysokości 12,5 cm.
            Uczniowie klasy IIIA podczas zajęć wykonali czapkę górnika.

Oto galeria prac uczniów: