• Wyniki konkursu

• Pod koniec roku 2020 ogłoszony został konkurs pt. „Kujawska wieś – realistyczny obraz wsi z cyklu sonetów Jana Kasprowicza”. Organizatorem Konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Celem było uczczenie 160. rocznicy urodzin Jana Kasprowicza.

Konkurs skierowano do uczniów klas VI – VIII i szkół ponadpodstawowych z Powiatu Inowrocławskiego oraz uczestników zajęć pozaszkolnych. Z naszej szkoły wysłane zostały cztery prace.

Jury w składzie: Edyta Fydrych – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu, Agnieszka Tylinska–Sopolińska – artysta plastyk, nauczyciel MDK im. J. Korczaka w Inowrocławiu, Andrzej Broniecki – artysta plastyk, nauczyciel MDK im. J. Korczaka w Inowrocławiu,

po przyjrzeniu się pracom, które wpłynęły na konkurs, postanowiło przyznać nagrody dla:

Mariki Muzyki- klasa 6B,

Julii Świderskiej- klasa 7D.

Prace konkursowe zostały zaprezentowane na stronie Młodzieżowego Domu Kultury i stronie Facebooka.

Gratulujemy dziewczynom sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć.

• Konkurs literacki

• W minionym tygodniu w klasie II b odbyło się rozstrzygnięcie klasowego konkursu literackiego "Świąteczno - zimowe wierszowanie". Zachęcamy do zapoznania się ze stworzonymi przez uczniów wierszami. Jeszcze raz składamy im serdeczne gratulacje!

• Dzień Babci i Dziadka

•     Dzień Babci to tradycja obchodzona w Polsce od 1966 roku, a Dzień Dziadka do 1981 roku. Jest to święto, podczas którego możemy okazać naszym babciom i dziadkom wdzięczność za pomoc w naszym wychowaniu.

Dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewkowie dziękują Wam:

Za każdą przeczytaną bajkę!

Za słowa wsparcia!

Za wiarę w nasze możliwości!

Za rozbawianie nas do łez!

Za wspólne zabawy i spędzanie czasu!

Za to, że zawsze jesteście!

Jeszcze raz cała społeczność szkolna życzy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!!!

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji
            z życzeniami oraz galerii zdjęć:

• Sukces uczniów klasy II c

•     Uczniowie klasy II c wzięli udział w projekcie edukacyjnym oraz konkursie Szkolne Przygody Gangu Fajniaków. Realizacja zadań projektowych była  dla  dzieci ogromnym wyzwaniem, ale i wielką radością. 18 stycznia 2021r. odbyło się wręczenie nagród  zwycięzcom. Oprócz certyfikatów, dyplomów, drugoklasiści otrzymali magiczne ołówki do posadzenia w doniczce oraz maskotki. Warto angażować się w różne działania i troszczyć się o środowisko. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć: