• Światowy Dzień Kota

• Święto kotów, kotków i koteczków obchodzone jest 17 lutego. Warto podkreślić znaczenie tych zwierząt w życiu człowieka, a także konieczność i chęć niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kociakom. Uczniowie klasy II c kochają kotki, dlatego postanowili uczcić to święto w wyjątkowy sposób. Dzieci przygotowały wystawkę pięknych, samodzielnie wykonanych zwierzaczków, przebrały się za koty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

• Plebiscyt na najsympatyczniejszego kota społeczności SP 2

• W lutym tego roku zorganizowaliśmy plebiscyt na najsympatyczniejszego kota naszej społeczności szkolnej. Wzięło w nim udział 25 kotów, których właściciele są uczniami naszej szkoły. Wszystkie nadesłane kotki były przemiłe, sympatyczne i słodkie. Uczestnicy głosowania mieli twardy orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie koty pięknie prezentowały się na zdjęciach. Były wśród nich koty rasowe, domowe i tak zwane dachowce. Większość z nich zachęcała wyrazem pyszczka do oddania głosu właśnie na nich. Wybór był naprawdę bardzo trudny. W głosowaniu wzięły udział 134 osoby. Wszystkie koty otrzymały głosy od  uczestników , jednak największą ilością może poszczycić się kot z numerem 16, którego właścicielką jest Iza Żbikowska z klasy 1b, kolejne miejsce zajął pupil z numerem 13, którego właścicielką jest Oliwia Popielarska z klasy 2b, a trzecią lokatę zajął kotek z numerem 24 , którego fotkę nadesłała Ola Frankowska z 2c. Zwycięski kotek otrzyma karmę, a właściciele trzech wyróżnionych kotów upominki. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie i życzymy dobrej zabawy ze swoimi pupilami.

• Walentynki

• Ostatni piątek upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni oraz atmosferze miłości i przyjaźni. Samorząd Szkolny zorganizował w tym dniu specjalną “Pocztę walentynkową”, aby można było przekazać życzenia swoim koleżankom i kolegom.

Pomimo pandemii Walentynki w tym roku przyniosły dzieciom dużo radości i uśmiechu.

• 9 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

• Internet jest ogromnym dobrodziejstwem naszych czasów. Jednak najważniejsze jest to, aby korzystać z niego w sposób bezpieczny i mądry. 9 lutego przypada Dzień Bezpiecznego Internetu, dlatego przy tej okazji klasa IIIa przypomniała i utrwaliła zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz jak być bezpiecznym w sieci.

• Jak karnawał, to karnawał!

• „W karnawale wszyscy urządzają bale.
            To tradycja bardzo stara,
            strojów pięknych co niemiara.
            Niech się bawią duzi, mali
            zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.
            W zorganizowanych balach karnawałowych w klasach I-III dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Wszyscy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci.

Na twarzach dzieci cały czas gościł uśmiech. Cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń oraz przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, związanego z stanem epidemicznym w kraju.

• Zakodowane pizze w klasie Ia

• Uczniowie klasy I a, we wtorek 9 lutego, postanowili uczcić jedno z najbardziej znanych dań świata. Chodzi oczywiście o pizzę, która tego dnia obchodzi swoje święto. Na początku odbyliśmy podróż do Włoch, skąd wywodzi się ten słynny placek. Poznaliśmy historię pizzy, jej rodzaje i ciekawostki z nią związane. Na koniec tej smacznej przygody próbowaliśmy swoich sił w kodowaniu przy użyciu kartek oraz wirtualnej mapy. Wszystkim uczniom udało się odkryć zakodowaną pizze.

• Zajęcia sportowe najmłodszych

• W dniu 06.02.2021r. PRZYJACIEL SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 w Gniewkowie Pan Eugeniusz Skoczyński właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „GESAL” uczestniczył w kolejnych zajęciach sportowych. Pod kierownictwem trenera grupa najmłodszych uczniów rozwijała swoją sprawność  fizyczną. Po odbytym treningu zgodnie z tradycją właściciel firmy wręczył upominki wszystkim dzieciom.

Społeczność szkoły serdecznie dziękuje właścicielowi firmy „GESAL” za udział w zajęciach, miłą atmosferę i upominki.

• Gramy z radością

• 31 stycznia 2021 r. odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z nasze szkoły kwestowali na ulicach naszego miasta. Warto pomagać – Gramy! Wygrywamy!

Zapraszamy na krótką fotorelację!