• Początki Gniewkowa

• Dnia 23.02.2022 roku w naszej szkole dla klas VII - VIII w ramach Programu Młodzi w Akcji + został przeprowadzony wykład: Początki Gniewkowa - wykopaliska.

Prelekcję poprowadziła archeolog prof. Krystyna Sulkowska-Tuszyńska. Pani Profesor opowiadała o początkach Gniewkowa, tłumaczyła, gdzie był gród, jakie funkcje pełniło miasto w późniejszych wiekach oraz zaprezentowała wykopaliska z różnych okresów historycznych .Celem spotkania wyznaczonym przez młodzież było zainteresowanie swoich rówieśników historią naszego regionu i miasta. Zadanie zostało zrealizowane całkowicie. Uczniowie ze zdobytą wiedzą oraz chęcią poszukiwania ciekawostek o Gniewkowie wychodzili ze spotkania. Po zajęciach Pani Profesor napisała:

Piszę , by podziękować za doskonałą organizację spotkania. Dziękuję za bardzo dobre zachowanie uczniów.”

Zdjęcie przedstawia Panią Profesor Krystynę Sulkowską-Tuszyńską podczas wykładu w naszej szkole.